Rüstem Polat
Dil Seçimi

HABERLER

PAGEV Genel Kurulu Yapıldı..

Ülkemizdeki en etkin sivil toplum kuruşlarından ve plastik sektörünü ortak paydada buluşturan Türk Plastik Sanayicileri Araştırma ve Geliştirme Vakfı- PAGEV genel kurulu 01.02.2020 tarihinde İstanbul'da Hilton  Bomonti otelde çok geniş katılım ile gerçekleştirildi. Eski yönetimin tek aday ve liste ile güven tazelediği bu kurulda katılım şimdiye kadar yapılan en yüksek sayıdaydı. Eski toplantıların aksine son derce organize olarak yürütülen çalışmalar sayesinde proğrama uygun ve verimli bir toplatı gerçekleştirlmiş oldu. Pagev başkanı  sayın Yavuz Eroğlu ve ekibine yeni dönemde de başarılar diliyoruz.

PAGEV Başkanlığını üçüncü kez üstlenen Yavuz Eroğlu, Genel Kurul’da yaptığı konuşmasında birlik mesajı vererek şunları söyledi: “PAGEV olarak önceliğimiz sektörümüzü ileri taşıyacak faaliyetleri yürütürken önümüze engel olarak çıkan sorunları ortadan kaldırmaktır. Başkanlık yaptığım süre boyunca şahsım ve Yönetim Kurulumuz bu bilinçle hareket ettik. Yeni dönemde de asli görevimiz sektörümüzün ve makro düzeyde ekonomimizin yüz yüze olduğu sorunların çözümü noktasında mücadele etmek olacaktır. 30 yıllık PAGEV tarihindeki en geniş katılımlı genel kurulda, tek aday olarak ve oybirliğiyle seçilmenin bana ve arkadaşlarıma yüklediği sorumluluğun farkındayız”

Çalışmalarına kaldıkları yerden hızla devam edeceklerini belirten Yavuz Eroğlu; “Önceliğimiz ‘plastik çevre düşmanıdır’ algısını yıkmak olacak. Bilimsellikten uzak verilerle çevreye ve ekonomiye zarar vermeye yönelik çalışmalara göz yummayacağız. PAGEV olarak 2020 yılında daha fazla geri dönüşüm diyecek, geri dönüşüm ekonomisi ile ülkemizi kalkındırmak için yaptığımız çalışmaların hızını artıracağız. Toplum genelinde plastiklerin yaşamımıza katkısı noktasında gerçek bir bilinç oluşturacağız. Biliyoruz ki plastik çevre düşmanı değil defalarca dönüştürülerek yeniden kullanılabilecek altın kadar kıymetli bir malzemedir. 3 Aralık 2019 tarihinde TV, radyo ve dijital platformlarda yayınlanan ve tüm ülkeye seslendiğimiz “Plastiklerin doğada yeri yok, hayatımızda yeri çok” kampanyamızı 2020 yılında da sürdürerek ulaştığımız kişi sayısını artırmayı hedefliyoruz” dedi.

PAGEV YÖNETİM KURULU

Yavuz Eroğlu – Sem Plastik San. ve Tic. A.Ş. (Başkan)

Ahmet Meriç – Former Makine A.Ş. (1. Başkan Yardımcısı)

Abdullah Karatepe – Öznar Plastik LTD. ŞTİ. (Yönetim Kurulu Asil Üyesi)

İsmail Eren Ünlü – Akümsan Plastik Ürrünleri San. Tic. A.Ş. (Yönetim Kurulu Asil Üyesi)

Yavuz Biçer – SPS Senur Plastik Sistemleri San. Ve Tic. A.Ş. (Yönetim Kurulu Asil Üyesi)

Yusuf Pala – Akay Stand Ltd. (Yönetim Kurulu Yedek Üyesi)

Abdurrahim Bekgöz – Huzur Plastik A.Ş. (Yönetim Kurulu Yedek Üyesi)

Bengi Karabolat Cengiz – Meltem Makine Ltd. . (Yönetim Kurulu Yedek Üyesi)

 


Referanslar

İletişime Geç